5 NÕUANNET KASUTATUD AUTO OSTMISEL
5 NÕUANNET KASUTATUD AUTO OSTMISEL

5 NÕUANNET KASUTATUD AUTO OSTMISEL

January 2, 2021

Auto ostmine on enamik inimeste jaoks emotsionaalne ja närve sööv tegevus. Järgi neid viite punkti järgmine kord kui oled otsimas kasutatud autot, et olla kindlam oma valikus.

Mida me kardame?

See ei ole üllatus, et auto ostmine on enamus inimeste jaoks hirmus tegevus – tegemist on ikkagi kinnisvara järel teise kõige suurema väljaminekuga. See on palju higi ja vaevaga teenitud eurosid, mille kulutamiseks peab kindlasti iga sammu läbi mõtlema.

Kuigi uue auto hinnad on tootja poolt fikseeritud, siis summa mida kasutatud auto eest maksad sõltub väga paljudest erinevatest teguritest. Hinna kujundavad tegurid nagu auto vanus, läbisõit, lisavarustus, seisukord, vahendaja ja palju muud. Pole ime, et see kõik võib tekitada palju segadust.

Nõuanne #1

Millise auto ma peaksin ostma? Tee lühike nimekiri oma vajadustest, nagu näiteks istekohtade arv, pagasiruumi suurus, võimsus või olulised lisavarustuse vidinad, et valikut natuke kitsamaks saada.

Järgmisena pane kirja nö „nice-to-have“ omadused, nagu hea helisüsteem, panoraamkatus või massaažistmed.

Siin on list auto olulistest omadustest, mis aitavad sind nimekirja tegemisel:

– Istekohad: 2, 4 või 7 kaasreisijakohta, nahk/riidest istmed, istmesoojendused, elektroonilised või mehaanilised istmed

– Mootor ja võimsus: bensiin/diisel/elekter, automaat/manuaal käigukast, hobujõud

– Multimeedia: USB, Bluetooth, Wi-Fi, Apple/Android Car Play, navigatsioonisüsteem

– Mugavus: püsikiiruse hoidja, telefonihoidja ja laadimine, topsihoidjad

– Pagasiruumi suurus ja mahutavus

– Garantii: uuemate autode puhul võib kehtida veel ka tehasegarantii

Kui oled esialgsed punktid kirja saanud, siis järgmine samm oleks läbi mõelda enda eelarve.

Nõuanne #2

Eks meist enamus sooviksid osta endale punase Ferrari või uue võimsa Mercedese maasturi, aga reaalsuses rahakott sellist väljaminekut ei toeta. Eelarve tegemisel tuleks arvesse võtta järgmisi autoga seonduvaid kulusid:

– Liisingu sissemaks ja igakuine intressimakse

– Kütusekulu

– Hooldus, talverehvid

– Auto igakuine kindlustusmakse

Mõistlik oleks arvutada nende kulude keskmine maksumus kuus ja seejärel vaadata otsa oma sissetulekule.

Nõuanne #3

Hea oleks võrrelda ka sama kategooria autosid erinevate autotootjate poolt. Näiteks kui olete otsimas C-klassi väikest sedaani, võite ka uurida, mida pakub BMW 3-seeria või Audi A4. Või kui olete otsimas suuremat peremaasturit, siis võiks võrrelda BMW X5, Audi Q7, Mercedes-Benz GLE, Porsche Cayenne jne. Kõik brändid on erinevad ja pakuvad erinevat väärtust sinu raskelt teenitud eurode vastu. Väärtus, aga on subjektiivne ja iga inimese enda kõhutunne, mis asju auto ostmisel tähtsaks peab.

Oluline on võrrelda õunu õuntega ja pirne pirnidega, kui sa pole päris kindel kas oled tegemas õigeid võrdlusi, siis küsi abi mõnelt autohuvilisest tuttavalt või automüügi eksperdiga.

Nõuanne #4

Sobiliku automüügi esinduse valimine võib samuti olla oluline faktor hea diili saamisel. Igas suuremas linnas on olemas põhi autotootjate esindused, kus automüüja oskab soovitada just Sinule sobivat varianti. Kui sa pole päris kindel, millist marki autot tahad ja võibolla sooviksid oma silmaga näha ja proovida erinevaid, siis alati võib pöörduda kasutatud auto müügisalongide poole, kelle valikus on mitmed erinevad autotootjate mudelid.

Oluline on enda jaoks läbi mõelda, mida pead auto edasimüüja puhul oluliseks, lisaks sellele, et veebilehele seisab kiri „parimad hinnad.“ Potentsiaalne pikaajaline ja usalduslik koostöö edasimüüja ja selle personaliga võiks olla näiteks asi, mida kaaluda. Auto müügimees, kes Sinu soove ja vajadusi arvesse võttes parima lahenduse välja pakub on palju suurema väärtusega kui komisjonitasu nimel Sulle midagi pähe määriv müügiesindaja.

Kui sul on oluline eelmine auto enne uue ostmist maha müüa, siis tuleb kasuks müügisalong, kes pakub ka komisjonimüügi teenust ehk aitab Sul enne ka auto maha müüa.

Nõuanne #5

Piltide ja kirjelduse järgi võib auto tunduda perfektne, aga proovisõidu ja tutvustava demo jooksul võib välja tulla asju, mis ei vasta tegelikult ootustele. Seega alati tuleks küsida proovisõitu ja ülevaadet auto omadustest ja puudustest. Paratamatult kasutatud auto ostmisel võib esineda väikseid probleeme ja usaldusväärne müügiesindaja peaks need ka välja tooma.

FERATI Automobiles on Eestis tegutsev automüügi vahendus ettevõte, mis keskendub preemium klassi autode vahendusele. Meie teenusteks on autode maaklerimüük ja autode tellimine välismaalt.
© 2021 FERATI OÜ. Kõik õigused kaitstud. Privaatsustingimused
Jälgi meid sotsiaalmeedias