5 NÕUANNET PROOVISÕIDULE MINNES
5 NÕUANNET PROOVISÕIDULE MINNES

5 NÕUANNET PROOVISÕIDULE MINNES

January 2, 2021

Käes on päev, kus on plaanis minna esimest korda uut autot üle vaatama. Närv on sees, öösel ei saanud magada ja tööl ei suuda keskenduda, kuid proovisõit on kohe algamas! Siin on Sulle 5 nõuannet, mida silmas pidada autoga proovisõidule minnes.

1. Ole ettevalmistunud

Mitmeid asju on võimalik juba eelnevalt proovisõidule selgeks teha ning üle kontrollida. Uuri müügikuulutuse pilte, vaata kas jääb silma vigu või tavapäratuid kohti. Kontrolli, mis info on kuulutuses välja toodud: auto VIN kood, registreerimisnumber, läbisõit jms – nende andmete puudumine tekitab kahtlusi müüja usaldusväärsuses. Kontrolli auto tausta Maanteeameti e-teeninduse leheküljelt. Vaata kas sõiduki läbisõit vastab kuulutusele ning kas auto omab kehtivat ülevaatust ja kindlustust. Omades eelnevat infot oleks hea teha kontroll ka Eesti Liikluskindlustuse Fondi kodulehel. See portaal näitab kõiki Eestis toimunud kindlustusjuhtumeid (õnnetusi) auto kohta – uuri selle kohta auto omanikult.

2. Visuaalne vaatlus

Oled jõudnud kokkulepitud kohtumispaika ning auto seisab Su silme ees. Võta aega, et auto väliselt oma silmaga üle vaadata. Jälgi et autol ei oleks suuri värvikahjustusi (kriime, kivitäkkeid jms), tihti esineb ka velgedel “äärekivi” kahjustusi. Kui tegemist on kasutatud autoga siis on üldjuhul eelnimetatud asjad autol olemas. Mida väiksemad need kahjud on seda paremini on auto eest hoolt kantud ning auto rohkem oma hinda väärt.

3. Auto sisemus

Sama lugu on auto sisemusega – kui istmed on määrdunud, katki, mustad ja räpased, siis see ei viita heale peremehelikkusele ning auto ei ole väärt sama hinda mis korralikult hoitud auto. Kui kõik tundub korras, siis pööra tähelepanu auto üldisele muljele – kuidas see endale meeldib, kas Sa tahaksid iga päev sellise autoga tööle sõita või lapsi sõidutada. Proovi ka autos istuda, kas iste tundub mugav, kas taga istujal on ka ruumi?

4. Sõit

Uus auto ei ole kohe nii “kodune” kui sinu igapäeva auto. Enne sõitma asumist pane iste sobivasse asendisse, rool õigele kaugusele ning peeglid paika. Autoga sõites ei peaks Sa end tundma ebamugavalt. Sõites tasub keerata muusika vaiksemaks ja keskenduda eelkõige sõidukogemusele ja auto isikupärale – kas auto on rahulikult sõites piisavalt vaikne? Kas on mingeid imelikke helisid? Kas auto vastab nendele ootustele millega proovisõit algas (kiirendus, käiguvahetus, sõidumugavus, kütusekulu jne).

5. Sõidu lõpp

Sõidu lõppedes tasub rahulikult asja “seedida”. Küsida veel tekkinud küsimusi ja muljetada autost üldiselt. Ära otsusta ainult emotsiooni põhjal, mõtle kas auto täidab kõik vajalikud nõudmised Sinu igapäevasteks sõitudeks. Selleks loe meie eelmist blogi postitust: 5 nõuannet kasutatud auto ostmisel.

Kokkuvõtteks ära karda esitada küsimusi! Mida rohkem tead seda kergem on otsustada. Vajadusel võta kaasa mõni autoteadlikum inimene, kellega koos auto üle vaadata. Kui on kahtlusi auto ajaloos, siis tasub teist autot proovida – tegemist on üldjuhul suure väljaminekuga ja oma otsuses peab kindel olema!

FERATI Automobiles on Eestis tegutsev automüügi vahendus ettevõte, mis keskendub preemium klassi autode vahendusele. Meie teenusteks on autode maaklerimüük ja autode tellimine välismaalt.
© 2021 FERATI OÜ. Kõik õigused kaitstud. Privaatsustingimused
Jälgi meid sotsiaalmeedias